Het been van opa

Beschrijving
Jimmy en Minnie wonen in Gusselt op de zevenentwintigste verdieping van een flat en zijn alleen thuis. Ze moeten voor zichzelf zorgen, want papa werkt op een boorplatform op zee en mama ligt met een open beenbreuk in het ziekenhuis.
Er zijn ook geen grootouders waar ze even langs kunnen gaan, want de ouders van mama wonen in het verre land Felicië. Oma, de mama van papa, is overleden en met opa heeft papa ruzie. Jimmy en Minnie hebben hem nog nooit gezien.
Als het hard waait, wiegt hun hoge flat mee. Op zon avond met veel wind valt er een mannenbeen uit de kast. Het been blijkt van plastic en heeft een blauwe sok en een bruine mannenschoen aan. In een vetergaatje hangt een touwtje met een kartonnen kaartje aan.
F. Storms staat erop. Het blijkt het been van hun opa te zijn. Mist hij een been? Jimmy en Minnie starten een zoektocht naar hem.
Lees nu het eerste hoofdstuk.
Of bekijk de recensie in Het Nieuwsblad.
Reinhilde Van Driel
Reinhilde Van Driel is schrijfster en actrice. Ze houdt van verhalen vertellen, zowel met een boek als op de planken. Haar literaire debuut Op drift (2017) kreeg een tweede leven in het theater. In 2019 publiceerde ze ook de jeugdroman De jongen van de glasfabriek.
Het been van opa
Davidsfonds / Vanaf 9 jaar / Harde kaft - 123 p. / 14 x 22 cm
Eigenschappen
- Aantal bladzijden:
- 123
- Afmeting:
- 14 x 22 cm