-
Op17 mrtinHamme# 1647
DE KOPTISCHE CHRISTENEN IN EGYPTE
Mens & Maatschappij Diversiteit Avondcursus RolstoeltoegankelijkIn parochiecentrum De Zouaaf, Zouavenstraat 14a te Hamme ontmoeten we Magda Geudens. Zij vertelt over haar belevenissen bij de Koptische christenen waar zij twee maal per jaar naar toe trekt. Zij logeert dan in de woestijndorpen van Opper-Egypte, in missieposten of kloosters en is vaak aanwezig bij liturgische feesten zoals doopsels, eerste communievieringen, vormselvieringen, huwelijken en begrafenissen.
De koptische christenen vertegenwoordigen ongeveer 10 procent van de 103 miljoen inwoners. Zij klagen over achterstelling. Sinds de moslimbroederschap in 2013 van de macht werd verdreven is het aantal aanvallen tegen christenen sterk toegenomen.
Vrije bijdrage voor de realisatie van enkele projecten zoals
- de inrichting van kleuterschooltjes in de verre woestiijndorpen
- de vorming van kleuterleidsters voor deze schooltjes
- de schoolmaaltijden in de strijd tegenondervoeding.
In de voordracht met pp-presentatie verneemt u meer over het ontstaan en de geschiedenis van de Koptische kerk, de synodes, de afscheuring van de RKK, de liturgische vormgeving, hun heiligen en martelaren en uiteraard ook over de sociaal-economische positie van deze groep.
-
Op17 mrt# 4097
Kleinkunstavond in De Schuur
ActiviteitOndertitel (hierboven bij titel, hoofdtitel invoeren)
Of korte omschrijving
-
Op17 mrtinOverijse# 4206
Prijsuitreiking Junior Journalist
Taal Activiteit Junior Journalist Cultuurregio Oost-BrabantOp vrijdag 17 maart weten we welke jongeren in Overijse een jaar lang de titel van Junior Journalist mogen dragen.
In november vorig jaar kropen leerlingen uit verschillende Overijsese scholen (van derde graad lager tot derde graad secundair onderwijs) in hun pen en schreven, op uitnodiging van Davidsfonds Overijse, een krantenartikel, een interview of een opiniestuk rond hun lokale held, het thema van dit jaar.
Wie niet gelooft dat jongeren van vandaag nog kunnen schrijven, mag op vrijdagavond 17 maart een kijkje komen nemen in Bezoekerscentrum Dru!f. Daar verneem je wie de lokale laureaten van deze jaarlijkse schrijfwedstrijd geworden zijn en dus doorstoten naar de nationale ronde. De prijsuitreiking daarvan vindt een maand later plaats in het Vlaams Parlement.
-
Op17 mrtinMoorsele# 2931
Davidsfonds Moorsele LENTE-QUIZ
Ontspanning & Ontmoeten ActiviteitKom een avondje gezellig met ons meequizzen.
schrijf je snel in!
-
Op17 mrtinBrugge# 3885
Belgian National Orchestra
Kunst & Cultuur Activiteit Concert concertDefoort (met Koekelaarse roots), Beethoven & Luther Adams
-
Op17 mrtinBellegem# 4201
Over het leven en werk van pater Damiaan
Geschiedenis & Erfgoed Mens & Maatschappij Lezing ActiviteitIn een boeiende lezing brengt Trees Van Parys, actief in de Damiaanactie het beklijvende verhaal over het leven en het werk van pater Damiaan. Er is ook een korte filmvoorstelling.
-
Op17 mrt# 3568
Bezoek aan het Verkeerscentrum van het Gewest Brussel
Wetenschap & techniek Activiteit Lokaal Bezoek met gidsEen inkijk in de Brusselse verkeersstromen
-
Op17 mrt# 3919
Daguitstap naar Mechelen op 17 maart 2023.
Geschiedenis & Erfgoed Beeldende kunst Muziek DagevenementMechelen, de oude hofstad der Nederlanden en residentie van Margaretha van Oostenrijk, heeft nog veel van haar charme bewaard, mede door de vele monumenten.
Geleid bezoek met beiaardier Koen Van Assche. De Herentalse stadsbeiaardier is leerkracht aan de befaamde beiaardschool "Jef Denyn" te Mechelen.
Het Hof van Busleyden. Dit prachtige renaissance stadspaleis herbergt een museum met een grote kunstverzameling, schilderkunst, beeldhouwkunst, edelsmeedkunst en prenten.
-
Op16 mrt# 4012
Immuun voor kanker?
wetenschap lezingVerhalen over wetenschap, mensen en verbeelding.
door prof. dr. Tessa Kerre.
Activiteit georganiseerd door Davidsfonds Sint-Denijs-Westrem/Afsnee in samenwerking met Davidsfonds Zwijnaarde.
- Vorige pagina
- 1
- ...
- 587
- 588
- 589
- ...
- 804
- Volgende pagina