
DAGEVENEMENT - Art nouveau en art deco. Een Belgische stijltransitie rond 1925
Vier 100 jaar art deco in de gerenoveerde art nouveau- en art deco-zalen van de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis.
100 jaar geleden vond in Parijs de Internationale tentoonstelling van moderne decoratieve en industriële kunsten plaats. Daar werd een nieuwe stijl gelanceerd: de art deco. Ook België was van de partij met namen als Victor Horta en Philippe Wolfers.
Ter gelegenheid van de 100ste verjaardag van de art deco werden de art nouveau- en art deco-zalen in de Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis gerenoveerd. Curator Werner Adriaenssens toont in zijn lezing hoe de Belgische art nouveau overvloeide in de art deco. Tom Packet neemt je vervolgens mee in het minder bekende oeuvre van Victor Horta uit de jaren ‘20 en ’30. Nadien krijg je een rondleiding in de vernieuwde zalen.
I.s.m. Koninklijke Musea voor Kunst en Geschiedenis