
18
nov
t/m
02
dec
Antwerpen - Erfgoedbibliotheek
# 4103
Het slechte geweten van Vlaanderen (II). Nationalisme, racisme en kolonialisme in de tijd van Hendrik Conscience
Samen met Kevin Absillis ga je op zoek naar de nationale, koloniale en raciale opvattingen in het werk van de 19de-eeuwse schrijver Hendrik Conscience.
Startdatum: zaterdag 18 november 2023
Over de sprekers
-
Kevin Absillis
Kevin Absillis (1980) is hoogleraar literatuurwetenschap en moderne Nederlandstalige letterkunde aan de Universiteit Antwerpen. Hij publiceerde onder meer Vechten tegen de bierkaai. Over het uitgevershuis van Angèle Manteau (2009), tekstkritische edities van Felix Timmermans' Pallieter (2016) en Hugo Claus' De verwondering (2018). In 2022 verscheen van zijn hand Het slechte geweten van Vlaanderen. Nationalisme, racisme en kolonialisme in de tijd van Hendrik Conscience. Hij was lid van de commissie die in 2023 de Canon van Vlaanderen uitwerkte.
Academie / Taal
-
24 sep t/m 03 decOnline Dit is een online activiteit
WEBINARREEKS - Stella, Nivea, agenda, mea culpa… et cetera! Beginnerscursus Latijn
Zin om de Latijnse draad (weer) op te pikken? We starten vanaf nul en bouwen in tien sessies een basiskennis van grammatica en vocabulari... -
07 okt t/m 04 novinOostende
De kracht van literatuur. Teksten die ertoe doen
Ontdek proza en allerlei gedichten en essays die ertoe doen. -
14-21 novinMaaseik
Buurtaal. Over de verschillen in het Nederlands in België en Nederland
Waarom we onze noorderburen niet altijd begrijpen.