Over Toast Literair met Luc Barbé over haiku's

22 jan
Denderwindeke - Stedelijke Basisschool # 2405

Toast Literair met Luc Barbé over haiku's

Traditioneel verwelkomen we de deelnemers met een glas om te toasten op het nieuwe jaar. Daarna volgt een uitgebreid ontbijt.

Dit jaar komt Ninovieter Luc Barbé na het ontbijt vertellen over haiku’s.

zondag 22 januari 2023 van 09:00 uur tot 12:30 uur

Traditioneel verwelkomen we de deelnemers met een glas om te toasten op het nieuwe jaar. Daarna volgt een uitgebreid ontbijt.

Dit jaar komt Ninovieter Luc Barbé na het ontbijt vertellen over haiku’s.

Luc Barbé (°1962) schrijft sinds een tiental jaar haiku’s en haibuns (korte prozateksten met een of meer haiku’s). Hij publiceert regelmatig in Vuursteen, een tijdschrift voor haiku’s, senryu en tanka. In september 2020 publiceerde hij zijn eerste bundel, “Stofjes verdriet. Haiku’s en haibuns over vergankelijkheid, dood en afscheid.

Luc is opgegroeid in Neigem en was van kleins af aan gefascineerd door het Neigembos, niet alleen om er te ravotten, maar ook door de natuur. Is het daar dat de kiemen gelegd zijn voor het schrijven van haiku’s? Want veel haiku’s vertrekken van een waarneming in de natuur.

Luc is ook een verteller. Hij houdt ervan op heel toegankelijke manier mensen te boeien door verhalen te brengen. Deze keer zal hij vertellen over haiku, over de geschiedenis, de kenmerken van haiku en enkele belangrijke schrijvers. Het wordt een verhaal over de kleine, gewone dingen in het leven en over grote, bijzondere emoties.

Labels: TaalLiteratuurLezing1 sessieNederlands | A1/A2 basisgebruikerActiviteitToast LiterairBijeenkomstOntmoeting met receptieafdelingPoëzieeten en drinkenauteurslezing

Academie / Taal

  1. 24 sep t/m 03 dec
    Online Dit is een online activiteit

    WEBINARREEKS - Stella, Nivea, agenda, mea culpa… et cetera! Beginnerscursus Latijn

    Zin om de Latijnse draad (weer) op te pikken? We starten vanaf nul en bouwen in tien sessies een basiskennis van grammatica en vocabulari...
  2. 07 okt t/m 04 nov
    inOostende

    De kracht van literatuur. Teksten die ertoe doen

    Ontdek proza en allerlei gedichten en essays die ertoe doen.
  3. 14-21 nov
    inMaaseik

    Buurtaal. Over de verschillen in het Nederlands in België en Nederland

    Waarom we onze noorderburen niet altijd begrijpen.
Meer cursussen