
Taal en maatschappelijke realiteit
In het kader van Toast Literair brengt Geertje Slangen
TAAL IN BEWEGING – Taalbeleid voor de publieke omroep in een woelige maatschappelijke taalrealiteit.
Taal leeft en verandert voortdurend. Je kan er op heel veel verschillende manieren naar kijken, je kan ze in allerlei registers gebruiken en soms zouden we onze taal zo graag onveranderd laten.
Er zijn zo veel elementen die de taal beïnvloeden. Die taalverandering hebben we niet in de hand en de snelle evolutie geeft ons soms wel eens het gevoel dat we de vaste grond onder onze voeten kwijt geraken. Hoe moeten we als maatschappij daarmee omgaan? Hoe moet een publieke omroep hiermee omgaan?
Aan de hand van een inleiding en enkele stellingen over taal gaat VRT Taalraadsvrouw Geertje Slangen graag het gesprek aan met het publiek.
Sint-Martens-Latem - Oude Brouwerijschuur
9830 SINT-MARTENS-LATEM
Academie / Taal
-
Deze activiteit is uitverkocht04 okt t/m 13 decOnline Dit is een online activiteit
WEBINARREEKS - Stella, Nivea, agenda, mea culpa… et cetera! Beginnerscursus Latijn - Uitverkocht (wachtlijst beschikbaar)
Zin om de Latijnse draad (weer) op te pikken? We starten vanaf nul en bouwen in tien sessies een basiskennis van grammatica en vocabulari... -
Deze activiteit is uitverkocht09 okt t/m 18 decinGent
Vertel je verhaal
Schrijfcursus -
19 oktOnline Dit is een online activiteit
WEBINAR - Het slechte geweten van Vlaanderen (I). Nationalisme, racisme en kolonialisme in de tijd van Hendrik Conscience
In dit webinar doet Kevin Absillis wat vele van Consciences critici hebben nagelaten: zijn werk grondig (her)lezen. -
18 nov t/m 02 decinAntwerpen
Het slechte geweten van Vlaanderen (II). Nationalisme, racisme en kolonialisme in de tijd van Hendrik Conscience
Samen met Kevin Absillis ga je op zoek naar de nationale, koloniale en raciale opvattingen in het werk van de 19de-eeuwse schrijver Hendr...