Over 125 jaar Davidsfonds Sint-Kwintens-Lennik

10 jun
Lennik - Zaal Ons Huis

125 jaar Davidsfonds Sint-Kwintens-Lennik

Jubileumviering met academische zitting en ledenfeest.

zaterdag 10 juni 2023 om 15:00 uur

De afdeling Sint-Kwintens-Lennik wordt opgericht op 17 april 1898 met een plechtige stichtingsvergadering in de bovenzaal van het gemeentehuis. In de beginjaren omvatte het wervingsgebied heel het toenmalig gerechtelijk kanton Sint-Kwintens- Lennik, dus Herne inbegrepen. Alhoewel het bestuur regelmatig vergaderde, zelfs tot 11 maal per jaar, waren de activiteiten beperkt. Onze afdeling organiseerde een paar activiteiten per jaar, zoals: de viering van "Den Guldensporenslag", jaarlijks een zielenmis, plechtige openbare vergaderingen en gloedvolle spreekbeurten over "Den Boerenkrijg" en "Het Vlaamsche Vaderland". In 1898 bedroeg het lidgeld 5 Bef, nu ongeveer 38 euro waard, waarvoor men een 4-tal boeken kreeg. Er was geen keuze mogelijk.

2023 wordt dus een jubileumjaar voor onze afdeling. We vieren het 125-jarig bestaan met een academische zitting in Wijnbar August en een ledenfeest in Zaal Ons Huis.

Vlamingen zelfbewuster maken door taal en cultuur. Vlaanderen laten groeien. De doelen van Davidsfonds zijn door de jaren heen dezelfde gebleven, alleen de invulling is veranderd. Cultuur blijft het bindmiddel om leefbare en fijne gemeenschappen uit te bouwen.

Na de verwelkoming door Herman Cornelis, voorzitter DF SKL, een historisch overzicht door Nestor Evens, bestuurslid DF SKL, een laudatio door Kris Opdedrynck, algemeen directeur Davidsfonds en een gelegenheidstoespraak door Johan Limbourg, schepen van cultuur Lennik, wordt een receptie aangeboden door onze afdeling. Alles wordt muzikaal opgeluisterd door Johan Leopold Seynaeve.

Ingeschreven leden en sympathisanten kunnen daarna aanschuiven aan de feesttafel. Een uitnodiging daarvoor wordt persoonlijk bezorgd.

Prijzen

Zowel de academische zitting als het ledenfeest zijn op persoonlijke uitnodiging. 

Labels: Geschiedenis & ErfgoedMens & MaatschappijDagevenementActiviteitCultuurBijeenkomstOntmoeting met receptieGeschiedenis