Kroniek van een Bourgondische familie op het Ingelmunsterse kasteel.
We weten veel over de geschiedenis van Ingelmunster sinds de familie de Plotho in 1583 op het kasteel kwam wonen. Over de eeuwen daarvoor is dat veel minder.
De Ingelmunsterse auteur Rob Kindt schreef hier zijn boek "MORS" over.
In de Bourgondische tijd leefde een vooraanstaande familie op het kasteel die nauw verwant was met hertog Filips de Goede. Zes jaar historisch onderzoek leveren een precies beeld op van het leven van de hogere adel van toen, en hun relatie met het dorp. Hoe rijk waren ze, hoe kleedden ze zich, wat aten ze, en hoe ver reikte hun invloed. Mors is niet alleen een historisch verhaal, maar ook een roman waarin de personages spreken over wat ze allemaal beleven. Er ligt ook een fictief crimi-sausje bovenop het verhaal.
Op TOAST LITERAIR vertelt Rob het verhaal van de familie d’Etampes, over zijn zoektocht naar de bronnen en het verwerken van die schat aan informatie in een boek.