Over Marcel Proust met Bart Stouten

27 okt
Beernem - OC De Kleine Beer # 2198

Marcel Proust met Bart Stouten

" A la recherche  du Temps Perdu " van Marcel Proust

Een verbindende causerie over personages, liefde, kunst, snobisme en tijd.  U gebracht door Bart Stouten, dichter en jarenlang presentator bij KLARA,.

Met muzikale intermezzo’s van Ilona Dedeyne (harp)  

donderdag 27 oktober 2022 van 20:00 uur tot 22:00 uur

Marcel Proust " A la recherche du temps perdu"

Aan het einde van zijn monumentale roman struikelt de verteller over de straatstenen op de binnenplaats van het herenhuis van de hertog en hertogin van Guermantes. In een geval van wat Proust 'onvrijwillige herinnering' noemde, wordt hij vervoerd naar de Basiliek van San Marco in Venetië. De ervaring is vergelijkbaar met de veel eerdere flashback naar zijn kindertijd, veroorzaakt door de smaak van een kleine cake genaamd een Madeleine gedoopt in thee. ‘Alle onrust over de toekomst, alle intellectuele twijfel over de realiteit van mijn literaire vaardigheden, of zelfs de realiteit van de literatuur, werden als door een betovering opgetild', schreef Proust. Zijn verteller – Proust zelf – had zijn roeping als schrijver gevonden.

Hoe die ontdekking verweven is met de schepping van zijn personages, met zijn kijk op liefde en kunst en snobisme en, allerbelangrijkst, het thema van de tijd, zal Bart Stouten ons tijdens een uur lange lezing openbaren. Prousts oeuvre heeft hem de das omgedaan, maar zijn kunst zegeviert een eeuw na zijn verscheinen! Met muzikale intermezzo’s van Ilona Dedeyne (harp)

Organisatie: Davidsfonds Beernem-Sint-Joris en DF-Oedelem i.s.m. de Gemeentelijke Bibliotheek Beernem.

Reservatie en betaling: U kunt inschrijven door het storten van:

 DF-leden: € 8 niet-leden: € 12 ADD   

op  Rek nr: BE30 7381 0218 8411 van DF Beernem St-Joris

Labels: Kunst & CultuurLiteratuurLezingNederlands | B1/B2 zelfstandige gebruikerRolstoeltoegankelijkActiviteitPoëzie