Over Luz y sombra. Goya en het Spaanse surrealisme

09 dec
Brussel - Bozar # 12255

Luz y sombra. Goya en het Spaanse surrealisme

Wij nodigen u uit voor de tentoonstelling “Luz y sombra. Goya en het Spaanse surrealisme” 

dinsdag 9 december 2025 van 13:45 uur tot 15:45 uur

die de dualiteit benadrukt in de kunst van Goya die het leven en de kunst in de 18de en 19de eeuw weergeeft met zijn donkere en lichte momenten. Een realisme dat vandaag de dag nog steeds voelbaar is.

Francisco de Goya (1746-1828) verwierf roem met monumentale portretten van hogere kringen en traditionele scènes en volksfeesten, maar ook in schril contrast daarmee, met zijn felle, pakkende uitbeeldingen van het onrecht, de wantoestanden en verschrikkingen van zijn tijd.

 Gelieve uw aanwezigheid te bevestigen ten laatste op 15 november 2025

Afspraak om 12u45: aan de hoofdingang van Bozar - 1000 Brussel - de gids start met de rondleiding om 13u.     

Deelname in de kosten: 18,00 € pp – te betalen op de rekening van Davidsfond Helmet nr. BE37 7340 2018 7628

Na afloop trakteren we nog met een drankje.    

Contactpersonen

Ilona Vancampfort – ilonavancampfort@outlook.be of 0476 011 265

Gabrielle Victoor    – gabrielle.victoor@telenet.be of 0497 679 386

Je kan ons volgen op Hoofdpagina - Schaarbeek-Helmet

Labels: Geschiedenis & ErfgoedKunst & CultuurMens & MaatschappijBeeldende kunst1 sessieNederlands | B1/B2 zelfstandige gebruikerRolstoeltoegankelijkActiviteitBezoek met gidsVoorstelling (theater, literatuur, film,...)Cultuurregio BrusselBegeesterendEnthousiastGastvrijGekoesterdHartverwarmendLeergierigToekomstgericht