Na de Hamas-aanslag van 7 oktober 2023 bestookte Israël onophoudelijk het Palestijnse gebied Gaza. Maar het conflict tussen Israëli's en Palestijnen duurt natuurlijk al veel langer. VRT-journaliste Inge Vrancken brengt klaarheid in deze schier onoplosbare kwestie.
Na de Hamas-aanslag van 7 oktober 2023 bestookte Israël onophoudelijk het Palestijnse gebied Gaza. Maar het conflict tussen Israëli's en Palestijnen duurt natuurlijk al veel langer.
De essentie van het probleem blijft de bezetting van de Westelijke Jordaanoever door Israël en verder zoveel valse beloften die niet werden nagekomen.
Alle andere troebelen komen daaruit voort: de terroristische aanslagen, de bombardementen, de enorme vijandigheid in het gebied met o.a. ook Iran, Libanon, Saudi-Arabië, de VS en bij uitbreiding de hele wereld als medespelers.
VRT-journaliste Inge Vrancken brengt klaarheid in deze schier onoplosbare kwestie. Waar zitten de ware oorzaken? Hoe staan de stellingen? En wat zouden mogelijke oplossingen kunnen zijn?
een initiatief van 30CC en Davidsfonds afdeling Leuven-centrum in het kader van Toast Literair
Academie / Taal
-
29 jan t/m 12 febinMortselNIEUWS - Van vogala tot noncha. Het historische verhaal van de Nederlandse taal
Duik in de geschiedenis van onze taal. -
04 feb t/m 01 aprOnline Dit is een online activiteitWEBINARREEKS - Een reis door de Aeneïs van Vergilius
In acht lessen neemt Bert Gevaert je mee in Vergilius’ beroemdste werk, de Aeneïs, waarin de oorsprong van Rome wordt verhaald. -
08 feb t/m 03 meiinBerchemNIEUW - En nu concreet! Schrijfcursus met Kristien Hemmerechts
Een creatieve schrijfworkshop met Kristien Hemmerechts. -
23 feb t/m 30 mrtinPuurs-Sint-AmandsVan Goethe tot Grass. Scharniermomenten in de Duitse literatuur
Jan Ceuppens bespreekt aan de hand van enkele cruciale teksten de Duitse literaire klassiekers.