Over ToastLiter Ontbijt+Lezing 'Oorsprong cultuur - taal' Danny De Cock 65deeln

19 jan
Laakdal - VBS De Wijngaard # 6295

ToastLiter Ontbijt+Lezing 'Oorsprong cultuur - taal' Danny De Cock 65deeln

Om 9u uitgebreid Ontbijt. Om 10u30 academische lezing door Danny De Cock over de Oorsprong van onze cultuur en taal.

zondag 19 januari 2025 om 09:00 uur

Om 9u uitgebreid Ontbijt.. Start van de academische lezing door Danny De Cock om 10u30.  De lezing duurt 2x 1 uur (met een korte pauze).

De wieg van de mensheid stond in Afrika, toch? Hoe komt het dan dat wij wit of blank zijn? Wie waren onze voorouders? Hoe evolueerde hun cultuur van eenvoudige werktuigen en gebruiksvoorwerpen naar creatieve kunstobjecten? Waarom en wanneer zijn ze naar Europa gekomen? Welke taal spraken ze? Waarom spreken wij vandaag een Germaanse taal ? Wat is de oorsprong van de taalgrens en waarom spreken we Nederlands in Vlaanderen en Frans in Wallonië?

Na de lezing is er nog tijd voor een vraag/antwoord ronde.  Daana nog nagenieten (napraten) met een koffie (of ander drankje) en een stuk taart.
Prijs leden: 20€/pers (25€ niet-leden), prijs omvat inkom+ontbijt+taart+alle dranken. Inschrijven: tot 11 jan ,
overschrijven op DF rekening BE46 7333 4611 6036, vermeld ‘Toast Literair’. Bevestig via mail davidsfonds.laakdal@gmail.com  . Info bij Theo Winters 0496/268535

Labels: Kunst & CultuurTaalLiteratuurLezingToast LiterairOntmoeting met receptie

Academie / Taal

  1. 29 jan t/m 12 feb
    inMortsel

    NIEUWS - Van vogala tot noncha. Het historische verhaal van de Nederlandse taal

    Duik in de geschiedenis van onze taal.
    Geschiedenis & Erfgoed Taal Cursus
    Lees meer
  2. 04 feb t/m 01 apr
    Online Dit is een online activiteit

    WEBINARREEKS - Een reis door de Aeneïs van Vergilius

    In acht lessen neemt Bert Gevaert je mee in Vergilius’ beroemdste werk, de Aeneïs, waarin de oorsprong van Rome wordt verhaald.
  3. 08 feb t/m 03 mei
    inBerchem

    NIEUW - En nu concreet! Schrijfcursus met Kristien Hemmerechts

    Een creatieve schrijfworkshop met Kristien Hemmerechts. 
  4. 23 feb t/m 30 mrt
    inPuurs-Sint-Amands

    Van Goethe tot Grass. Scharniermomenten in de Duitse literatuur

    Jan Ceuppens bespreekt aan de hand van enkele cruciale teksten de Duitse literaire klassiekers.
Meer cursussen