Afgelopen activiteiten

  1. Op
    24 jan
    # 2734

    Leeskring

    We bespreken het boek 'De opgang' van Stefan Hertmans dat de deelnemers gelezen hebben.

    Activiteit
    Meer informatie
  2. Op
    24 jan
    # 3238

    Hoe grappig is de Antwerpse taal?

    Antwerps dialect, een wereldtaal?

    Wie kent niet de uitdrukking Mee alle Chineeze mor ni metten deeze ?

    Maar waar komt het vandaan ?

    Freddy Michiels vertelt het allemaal tijdens een ludieke, leerrijke en amusante presentatie. Soms worden in het Antwerps buitenlandse woorden verbasterd tot eigen woorden. Het is dus niet zo overdreven te beweren dat het Antwerpse dialect een ‘wereldtaal’ is. Unieke éénwoordzinnen, typisch Antwerpse uitdrukkingen en gezegden, vele Antwerpse grappen, alles komt aan bod, overgoten met liedjes van De Strangers.

    Lezing Activiteit
    Hoe grappig is de Antwerpse taal?
    Meer informatie
  3. Op
    24 jan
    inDe Pinte 
    # 3614

    De Pinte - De toekomst van ons drinkwater

    Klimaatverandering is de grootste bedreiging van onze toekomst en daarom is het goed om kennis en informatie rond klimaatverandering te delen met een zo breed mogelijk publiek. 

    In deze voordracht laat dr. ir. Marjolein Vanoppen ons kennis maken met drinkwater in al zijn aspecten: waar komt het vandaan, waar gaat het naartoe, hoeveel gebruiken we ervan en hoe kunnen we er duurzamer mee omspringen.

    Activiteit
    De Pinte - De toekomst van ons drinkwater
    Meer informatie
  4. Op
    24 jan
    Online Dit is een online activiteit
    # 3359

    WEBINAR - Pablo Picasso, de grootste kunstenaar van de 20ste eeuw

    Christiane Struyven laat je zien waarom Pablo Picasso vaak als dé kunstenaar van de twintigste eeuw wordt beschouwd.  

    Kunst & Cultuur Beeldende kunst Webinar 1 sessie
    WEBINAR - Pablo Picasso, de grootste kunstenaar van de 20ste eeuw
    Meer informatie
  5. Op
    24 jan t/m 14 feb
    inGeel 
    # 3226

    Democraten tegen autocraten. Tweehonderd jaar strijd tegen de Russische alleenheerschappij

    Vaak hoor je beweren dat de Russen mak zijn en zich niet (durven) verzetten tegen het autoritaire bewind van o.a. Stalin of Poetin. Emmanuel Waegemans relativeert deze visie en geeft aan welke rol cultuur hierin kan spelen.

    Geschiedenis & Erfgoed Cursus 3 sessies Basiscursus
    Democraten tegen autocraten. Tweehonderd jaar strijd tegen de Russische alleenheerschappij
    Meer informatie
  6. Op
    23 jan
    inKortrijk 
    # 3390

    De dochters van Olga door Françoise Chandernagor

    Boekbespreking i.s.m. Openbare Bibliotheek, Kortrijk

    Ontspanning & Ontmoeten Taal Literatuur 1 sessie
    De dochters van Olga door Françoise Chandernagor
    Meer informatie
  7. Op
    23 jan
    # 3718

    'Geveltekens'

    Architect Marc Robben uit Paal heeft een bijzondere passie : het spotten van magische tekens op gebouwen die moesten dienen als bescherming tegen geesten en duivels.

    Activiteit Cultuur eForum erfgoed
    'Geveltekens'
    Meer informatie
  8. Op
    22 jan
    # 3433

    The Sacred Veil door vocaal ensemble Viermaliks

    The Sacred Veil is een werk in twaalf delen van componist Eric Whitacre en dichter Charles Anthony Silvestri. Een beklijvend concert voor koor, cello en piano.

    Kunst & Cultuur Muziek Activiteit Concert
    The Sacred Veil door vocaal ensemble Viermaliks
    Meer informatie
  9. Op
    22 jan
    # 3106

    Nieuwjaarstoost met Seven Sisters

    De Oudenaardse band Seven Sisters en daarna een uitgebreide nieuwjaarsreceptie.

    Ontspanning & Ontmoeten Activiteit Toast Literair Concert
    Nieuwjaarstoost met Seven Sisters
    Meer informatie
  10. Op
    22 jan
    # 1622

    JOHN LENNON

    Op zondag 22 januari 2023 om 15 uur, de Davidsfondsdag van Toast Literair, is Robert Van Yper in het parochiecentrum De Zouaaf, Zouavenstraat 14 a,  te gast van Davidsfonds Hamme.Van Yper is auteur van de standaardwerken Rock It en Lennon (uitgeverij Epo).

    Na de voordracht is er een nieuwjaarsdrink.

    Voor velen is John Lennon de persoonlijkheid van de Swinging Sixties van de vorige eeuw.  Met zijn Beatles leverde hij het beste amusement van die tijd.  Met zijn solocarrière zorgde hij voor de meest controversiële acties.

    Aan de hand van songteksten, muziekfragmenten en soms gedurfde analyses verneem je het hoe en het waarom van de songs en de muziek.  Ook Lennons minder bekende kant komt aan bod: zijn films, zijn literaire creaties, zijn doorgedreven maatschappelijk engagement vol confronterende en vaak shockerende acties en meningen.

    Kunst & Cultuur Muziek Diversiteit Lezing
    Meer informatie