-
Op02 mrtinTongeren# 3941
De geschiedenis van de jenever
Mens & Maatschappij Diversiteit Lezing 1 sessieArabieren vonden de kunst van het distilleren uit, de middeleeuwse alchemisten verfijnden het ‘levende water’ als geneesmiddel en ontsmettingsmiddel tijdens de pestepidemieën. Aanvankelijk druppelsgewijs toegediend, werd het als brandewijn bekend om zijn euforie-verwekkende eigenschappen: de ‘druppel’ jenever! Gratis i.s.m. K.L.G.O.
-
Op02 mrt# 3877
BELGISCHE BISSCHOPPEN OP BEZOEK BIJ PAUS FANCISCUS
Engagement Religie & Zingeving Zingeving LezingMgr. Herman COSIJNS, Secretaris-generaal van de Belgische Bisschoppenconferentie, geeft een verslag van het ad-liminabezoek van de Belgische bisschoppen in november 2022.
-
Op02 mrt# 3922
Judas Iskariot
Religie & Zingeving Theater & dans Filosofie ZingevingTen voordele van Broederlijk Delen organiseert het Davidsfonds Kampenhout het woordtheater. “Judas Iskariot, apostel van Jezus” en dit op donderdag 2 maart om 20 u in de O.L-Vrouwkerk te Kampenhout.
Een belovende en beklijvende avond. Zoveel is zeker. Zijn verraad maakt hem tot een van de minst populaire figuren uit de gewijde geschiedenis. Zijn verachtelijke daad roept al eeuwenlang tal van vragen op. Handelde hij uit vrije wil? Werd hij gedreven door geldzucht of was hij teleurgesteld in de Heer? Had de duivel hem in de greep? Is hij dan reddeloos verloren en in eeuwigheid gedoemd?
Luc Devisscher, bedreven auteur van schriftcommentaren, gedreven begeleider van bijbelgroepen en bezinningen, nu in de huid van de twaalfde leerling en daarbij op zoek naar zijn duistere motieven, en als Judas’ ziel naast diens dode lichaam op de bloedgrond.
Krijgen we zo zicht op hem? Is hij niet alom en in zovelen te vinden?
Doordringend woordtheater, bij wijze van vastenbeschouwing, Een opzet van het Davidsfonds, met bijstand van alle parochies van onze federatie. Tot 2 maart.
-
Op02 mrt# 1889
Filosofische lezing
Filosofie Lezing 1 sessie ActiviteitProf. Myriam Dumortier komt ons spreken over : van biodiversiteit tot corona, verder info op www.davidsfondsroeselare.be
-
Op02-30 mrtinNinove# 3192
De katharen. Vrienden van God
Geschiedenis & Erfgoed Cursus 4 sessies Nederlands | B1/B2 zelfstandige gebruikerMieke Felix neemt je mee doorheen de geschiedenis van kruistochten, de pauselijke Inquisitie en brandstapels. Aan de hand van citaten, commentaren van tegenstanders en getuigenissen voor de rechtbanken van de Inquisitie leer je meer over het katharisme.
-
Op02-30 mrtinNinove# 3472
Davidsfonds Academie : De Katharen
Cursus 4 sessies Basiscursus ActiviteitDavidsfonds Academie : De Katharen
Vrienden van God
Organisatie : Davidsfonds Regionale kern Ninove m.m.v. CC De Plomblom
-
Op02-16 mrtinBeersel# 3180
Wanneer hout goud wordt! De transformatie van de Zuid-Nederlandse bossen in de 18de en 19de eeuw
Geschiedenis & Erfgoed Cursus 2 sessies BasiscursusSander Berghmans gaat dieper in op industrialisering, houtproductie en de impact op mens en natuur.
-
Op02-16 mrtinBeersel# 3749
Davidsfonds Academie - Wanneer hout goud wordt.
Mens & Maatschappij Wetenschap & techniek Cursus 2 sessiesDe tranformatie van de Zuid-Nederlandse bossen in de 18e en 19e eeuw.
Sander Berghmans gaat dieper in op industralialisering, houtproductie en de impact op mens en natuur.
Sander Berhmans is assistent in de vakgroep geschiedenis van de UGent.
Donderdag 2 en 16 maart van 14 tot 16 uur.
-
Op02 mrtinKapellen# 4037
Frédéric Chopin
Kunst & Cultuur Muziek Lezing RolstoeltoegankelijkEen dichter aan de piano.
-
Op02 mrt# 3633
Waterproductiecentrum Kluizen
1 sessie ActiviteitBedrijf in de kijker
- Vorige pagina
- 1
- ...
- 604
- 605
- 606
- ...
- 804
- Volgende pagina