-
Op06 oktinTremelo# 4945
De Schrijfwijzen
Taal 1 sessie Nederlands | B1/B2 zelfstandige gebruiker Voorkennis vereistDictee op verplaatsing
-
Op06 oktingenk# 5522
De schrijfwijzen
Taal Taalinitiatie 1 sessie Nederlands | B1/B2 zelfstandige gebruikerWelk Davidsfondslid gaat de uitdaging aan?
-
Op06 okt t/m 22 mrtinDiest# 4529
De oerknal van Europa. De oudheid - Diest
Kunst & Cultuur Beeldende kunst Cursus 6 of meer sessiesOverzicht van de kunst- en cultuurgeschiedenis (deel 2)
-
Op06-27 okt# 5013
Hitler en het Derde Rijk. Geschiedenis en herinnering door Georgi Verbeeck
4 sessies Basiscursus Activiteiteen verrassende geschiedenis van een van onze grote buurlanden
-
Op06-27 okt# 4520
Hitler en het Derde Rijk. Geschiedenis en herinnering
Geschiedenis & Erfgoed Politiek Cursus 4 sessiesGeorgi Verbeeck brengt je een verrassende geschiedenis van een van onze grote buurlanden.
-
Op06-27 okt# 5706
Cursus: Hitler en het Derde Rijk
Geschiedenis & Erfgoed Cursus 4 sessies ActiviteitCursus van 4 sessies, ingericht door Davidsfonds Academie.
Docent: Georgi Verbeeck
Voor meer info en inschrijving: zie davidsfonds.be/academie
-
Op06 okt# 5789
Namiddaguitstap in Tongeren
Geschiedenis & Erfgoed Architectuur 1 sessie Nederlands | B1/B2 zelfstandige gebruikerBezoek aan de Grote Markt, de basiliek en het recent gerestaureerde stadhuis.
Het recent gerestaureerde stadhuis van Tongeren.
Onder leiding van een professionele stadsgids brengen we een bezoek aan het recent gerestaureerde stadhuis van Tongeren, de Grote Markt en naar de basiliek.
Zoals in elke stad is het stadhuis het uithangbord van de stad.
Aan de buitengevel ontdekken we hedendaagse kunstwerk Traces of l-Historie van kunstenaar Wesley Meuris (1977). Aan de hand van de marmeren bollen en een legende een beetje verder op het plein, geeft Meuris duiding aan de fysieke lacunes die je vandaag ziet en laat hij de ruimte voor andere (potentiële) historische vertellingen.
Stad en wijde omgeving worden gedomineerd door de gotische toren van de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek. Ontegensprekelijk één van de mooiste religieuze bouwwerken die ons land rijk is.
Meer dan 300 jaar waren nodig om dit prachtig monument te voltooien. Het interieur is uitermate rijk aan kunstschatten. Bekendst is ongetwijfeld het uit notenhout gesneden beeld van Onze-Lieve Vrouw van Tongeren Oorzaak Onzer Blijdschap- dat dateert van omstreeks 1479. De Romaanse kloostergang uit de 12de eeuw mag beschouwd worden als een zeldzame getuige van Romaanse bouwkunst in België.
Na een lange restauratie is de gotische toren van de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek opnieuw open voor het publiek. De toren heeft een nieuwe trappenconstructie met 300 treden en een uitkijkplatform. Wie de tijd en de conditie heeft kan genieten van een prachtig uitzicht over de omgeving (bezoek op eigen inintiatief, niet inbegrepen in het namiddagprogramma).
-
Op06 okt# 4691
Bezoek Provinciehuis en het smakkeltje in Antwerpen
ActiviteitGeleid bezoek aan het nieuwe Provinciehuis in Antwerpen. Nadien gaan we smakken en smullen tijdens een stadswandeling.
-
Op06 okt# 5734
192ste eerstevrijdagwandeling
Ontspanning & Ontmoeten 1 sessie Nederlands | A1/A2 basisgebruiker ActiviteitMaandelijkse wandeling vanuit Wommelgem
-
Op05 okt# 5491
Reisverslag Japan - Stef Piedfort
Architectuur Beeldende kunst Rolstoeltoegankelijk ActiviteitImpressie van 25 dagen Japan : verrijkt teruggekeerd door het contact met een andere beschaving, een andere manier van leven, denken en handelen. Traditie in een moderne wereld.
- Vorige pagina
- 1
- ...
- 444
- 445
- 446
- ...
- 765
- Volgende pagina