Afgelopen activiteiten

  1. Op
    14 feb
    # 9858

    Van den vos die amoc maecte

    Een schelmenstuk zoals je het nog nooit gezien hebt...

    1 sessie Activiteit Cultuurregio Vlaamse Ardennen
    Van den vos die amoc maecte
    Meer informatie
  2. Op
    14 feb

    39ste Davidsfondsquiz

    2025 : Met vragen in 10 ronden uit zeer uiteenlopende gebieden beleeft u een echte topactiviteit voor jong en oud, voor quizfreak of liefhebber, voor elke beginneling. Elke ploeg bestaat uit maximum vier mensen.  Wij voorzien een prijs voor elke deelnemer. Geniet samen van spannende gezelligheid.

    Inschrijven vooraf : 24 euro per ploeg van 4 personen. Verdere informatie : zie ook de uitnodiging. Bel : 015 / 31 47 59 of zend e-brief naar janjozefvirginia@gmail.com of 

    *** Zend eventueel een e-brief via het contactformulier dat u aantreft rechts bij het "lokaal bestuur". 

     Plaats : Grote Parochiezaal, Markt 28A, Sint-Katelijne-Waver

    Ontspanning & Ontmoeten Literatuur Architectuur Film
    39ste Davidsfondsquiz
    Meer informatie
  3. Op
    14 feb
    inLede 
    # 9974

    Reisverslag Venetië door Roland Lemmens + Receptie/Toost op 2025

    Reis op Valentijn met ons mee door de vier seizoenen van Venetië en toost met ons op het nieuwe jaar !

    Geschiedenis & Erfgoed Kunst & Cultuur Lezing 1 sessie
    Meer informatie
  4. Op
    14 feb
    inWondelgem 
    # 10001

    The low impact man

    Lezing “Hoop, een kompas in turbulente tijden” door Steven Vromman (Low Impact Man) Vrijdag 14 februari 2025 om 20 uur Polyvalente zaal De Zulle, Botestraat 98 te Wondelgem Wie het nieuws volgt zal wel merken dat er heel wat uitdagingen op ons afkomen. Van klimaatverandering tot artificiële intelligentie, van geopolitieke spanningen tot natuurgeweld. In deze lezing gaat Steven Vromman dieper in op het thema 'toekomstbestendig leven'. Goed leven, rekening houdend met die uitdagingen. Wat zijn de mogelijke scenario’s die op ons afkomen? Hoe kunnen we een toekomstbeeld schetsen op basis van de informatie die we hebben? Hoe kunnen we ons voorbereiden op verandering en omgaan met onzekerheid? Hoe kunnen we stappen zetten om de gewenste toekomst vorm te geven? Met de nodige humor en interactie komen we tot de conclusie dat er wel degelijk hoop is! Inkom: €10 – leden gratis. Inschrijving via e-mail naar nadine.lenssens@telenet.be en betaling op rekeningnummer BE63.9733.7851.0808, met vermelding “Low Impact Man”. Extra informatie over het Davidsfonds Wondelgem en de activiteiten: Facebook: https://www.facebook.com/davidsfondswondelgem/ Inschrijven nieuwsbrief: stuur een mailtje naar davidsfondswondelgem@gmail.co

    Diversiteit Rolstoeltoegankelijk Sociaal tarief Activiteit
    Meer informatie
  5. Op
    14 feb

    Theatermonoloog 'Decamerone' door Frank De Gruyter

    Op de avond van Valentijn werkt de zinnenprikkelende vertelling van Giovanni Boccaccio, gebracht door meester-verteller Frank De Gruyter, altijd.

    Geschiedenis & Erfgoed Ontspanning & Ontmoeten Literatuur Theater & dans
    Theatermonoloog 'Decamerone' door Frank De Gruyter
    Meer informatie
  6. Op
    14 feb t/m 14 mrt
    Deze activiteit werd geannuleerd
    inAarschot 
    # 9359

    NIEUW - La dolce vita? Cultuur en dagelijks leven in modern Italië

    Dimitri De Maesschalck biedt een verrassende blik op Italië.

    Kunst & Cultuur Cursus 4 sessies Basiscursus
    NIEUW - La dolce vita? Cultuur en dagelijks leven in modern Italië
    Meer informatie
  7. Op
    14-28 feb
    inOverijse 
    # 9807

    Van Goethe tot Grass. Scharniermomenten in de Duitse literatuur

    Jan Ceuppens bespreekt aan de hand van enkele cruciale teksten de Duitse literaire klassiekers.

    Kunst & Cultuur Literatuur Cursus 4 sessies
    Van Goethe tot Grass. Scharniermomenten in de Duitse literatuur
    Meer informatie
  8. Op
    13 feb
    inKapellen 
    # 9213

    China nieuwe wereldmacht Stefan Blommaert

    China is niet meer weg te denken uit het wereldnieuws en ontpopt zich meer en meer tot wereldmacht.  Stefan Blommaert kennen we allen van zijn werk aan de VRT,  komt dit toelichten in Kapellen!

    Politiek Lezing 1 sessie Activiteit
    China nieuwe wereldmacht  Stefan Blommaert
    Meer informatie
  9. Op
    13 feb
    # 10085

    'Groote moeder van troost' James Ensor

    ‘Een Groote moeder van Troost’ noemde James Ensor zijn Oostende, waar hij op 19 november 1949 voor het laatst zijn ogen sloot.
    Baron James Ensor, overleed vorig jaar juist 75 jaar geleden.
    Hij werd 89.

    Ensor was een fascinerende, verrassende, innovatieve, provocatieve, activist en satirische artiest, een handvol adjectieven, die zich ook weerspiegelen in zijn beroepsleven. Hij was niet alleen een selfmade muzikant en componist maar ook een veelzijdig en briljant schilder, tekenaar en etser. Bovendien kon hij jongleren met woorden in teksten en toespraken.

    Ensor was een vrijgevochten man die begin 1900 steeds zich voordeed als een rebel, een ongrijpbare kunstenaar-anarchist en luis in de pels van de bourgeoisie en die desondanks zijn vrijbuiterij in 1929 door Koning Albert I op 69- jarige leeftijd in de adelstand werd verheven en de titel van baron achter zijn naam kreeg.

    Om deze ‘rare snuiter’ te begrijpen, hebben we Herwig Todts, conservator van het Antwerpse Museum van Schone Kunsten, uitgenodigd om samen met ons enkele vragen over de gevierde schilder te verduidelijken. Was Ensor een visionaire klimaatactivist en erfgoedbeschermer? Was hij als onbegrepen en artistiek genie en maatschappelijk kritisch denker ver vooruit op zijn tijd? Waarom schilderde hij skeletten en maskers?

    Deze lezing is tevens een samenwerking van het Davidsfonds Kampenhout met Heemkring Campenholt 
     
    WIE ENSOR WIL BEGRIJPEN, MEER DAN EEN AANRADER

    Kunst & Cultuur Dagevenement Lezing 1 sessie
    'Groote moeder van troost' James Ensor
    Meer informatie
  10. Op
    13 feb
    intervuren 
    # 9871

    “IJSLAND: geisers – gletsjers – watervallen – woestheid” AUDIOVISUELE REPORTAGE in FULL HD, Guido Vervoort

    IJsland, uit vuur geboren, door ijs gevormd.  De hypermoderne hoofdstad Reykjavik met haar charmante mix van houten huizen, moderne architectuur en een trendy bevolking.  Een grillige door lavarotsen gevormde kust verbergt vissersdorpjes met hypermoderne kerkjes en kliffen en eilanden met duizenden zeevogels, waaronder veel papegaaiduikers.  IJsland is het meest eenzame, woeste en meest vulkanische land van Europa: vulkanen, geisers, fumarolen en solfatarenvelden zijn talrijk. 

    We trekken ook dwars door het binnenland waar niemand kan wonen: het is één grote woestenij van ruige bergketens en lavavelden.  Het zuidoosten wordt volledig beheerst door de Vatnajökull, het grootste gletsjerveld van Europa, in oppervlakte groter dan 1/3 van België.

    We staan in bewondering voor verschillende adembenemende watervallen, waaronder de Dettifoss, de allergrootste van Europa. Tenslotte maken we kennis met de verstilde pracht van IJsland in de winter.

     

    Praktische informatie:

    • Datum: donderdag 13 februari
    • Locatie: AC De zevenster Markt 7 A, Tervuren
    • Aanvang: 20 uur
    • Inkom: DF cultuurkaart 6 euro – niet leden 10 euro

    Kom en laat u betoveren door de indrukwekkende schoonheid van IJsland! Deze audiovisuele reportage neemt u mee op een onvergetelijke reis door dit adembenemende land van vuur en ijs. Ontdek de majestueuze geisers, de imposante gletsjers, de wilde watervallen en de ongerepte natuur die IJsland zo uniek maakt. Of u nu al ooit de schoonheid van IJsland hebt ervaren of het nog moet ontdekken, deze avond biedt u een onvergetelijke reis door de tijd en het landschap van dit bijzondere eiland. We hopen u daar te mogen verwelkomen voor een avond vol natuur, avontuur en visuele pracht!

    Ontspanning & Ontmoeten Lezing 1 sessie Nederlands | A1/A2 basisgebruiker
    Meer informatie