-
Op28 jan t/m 25 febDeze activiteit werd geannuleerdinGeel# 9369
NIEUW - Tussen droom en werkelijkheid. Chinese kunst doorheen de eeuwen
Kunst & Cultuur Beeldende kunst Cursus 5 sessiesVerdiep je in de fascinerende Chinese kunstgeschiedenis.
-
Op28 jan t/m 25 febinLembeke# 9328
NIEUW - Filosofie en emoties
Religie & Zingeving Filosofie Cursus 3 sessiesFilosofe Martha Claeys laat je nadenken over emoties als moreel kompas.
-
Op28 jan t/m 25 febinLembeke# 9271
Filosofie en morele emoties | Martha Claeys
Cursus Activiteit Cultuurregio GentIn emoties zit wijsheid. Toch is de waarde van emoties in de filosofie lang onderschat. Emoties zouden het redelijke denken in de weg zitten. In deze cursus dagen we die tegenstelling uit. Volgens denkers als Audre Lorde, Iris Murdoch en Alison Jaggar is onze kennis van de wereld niet volledig als we emoties buiten beschouwing laten. Klimaatpaniek of woede over wanbeleid bijvoorbeeld kunnen ons iets vertellen over wat we belangrijk vinden en hoe het met de wereld is gesteld. Emoties kunnen een soort moreel kompas zijn, en zelfs politiek belangrijk zijn. Hoog tijd om onze emoties serieus te nemen.
Martha Claeys (1994) is als doctor in de filosofie verbonden aan het Centrum voor Ethiek van de Universiteit Antwerpen. Martha is columnist voor Trouw, Knack, en Sampol. Samen met Lotte Spreeuwenberg host en produceert ze de filosofische podcast Kluwen.Voor haar debuut Trots. De filosofie van een emotie. (Boom, 2023) ontving ze de Socratesbeker, de prijs voor het meest prikkelende filosofische boek van 2023
Cursuslessen van Davidsfonds Academie Meetjesland vinden in Lembeke plaats op dinsdag 28 januari, 11 en 25 februari van 14 u. tot 16 u.
-
Op28 jan t/m 25 febinLembeke# 9808
Filosofie en morele emoties Marthe Claeys
ActiviteitIn emoties zit wijsheid. Toch is de waarde van emoties in de filosofie lang onderschat. Emoties zouden het redelijke denken in de weg zitten. In deze cursus dagen we die tegenstelling uit. Volgens denkers als Audre Lorde, Iris Murdoch en Alison Jaggar is onze kennis van de wereld niet volledig als we emoties buiten beschouwing laten. Klimaatpaniek of woede over wanbeleid bijvoorbeeld kunnen ons iets vertellen over wat we belangrijk vinden en hoe het met de wereld is gesteld. Emoties kunnen een soort moreel kompas zijn, en zelfs politiek belangrijk zijn. Hoog tijd om onze emoties serieus te nemen.
Martha Claeys (1994) is als doctor in de filosofie verbonden aan het Centrum voor Ethiek van de Universiteit Antwerpen. Martha is columnist voor Trouw, Knack, en Sampol. Samen met Lotte Spreeuwenberg host en produceert ze de filosofische podcast Kluwen.Voor haar debuut Trots. De filosofie van een emotie. (Boom, 2023) ontving ze de Socratesbeker, de prijs voor het meest prikkelende filosofische boek van 2023
Cursuslessen van Davidsfonds Academie Meetjesland vinden in Lembeke Kloosterkapel plaats op dinsdag 28 januari, 11 en 25 februari van 14 u. tot 16 u.
-
Op28 jan t/m 11 febinIeper# 9373
NIEUW - Een bevlogen en vervlogen wereld. Religie en erfgoed in Vlaanderen
Geschiedenis & Erfgoed Cursus 4 sessies BasiscursusEnkele experts van KADOC vertellen je over het religieus erfgoed in Vlaanderen.
-
Op28 janinLembeke# 9866
Filosofie en morele emoties
ActiviteitFilosofe Martha Claeys laat je nadenken over emoties als moreel kompas.
dinsdag 28 januari 2025, dinsdag 11 februari 2025, dinsdag 25 februari 2025
-
Op27 janinEernegem# 9827
Vocaal ensemble Voix-si, Voix-là
Ontspanning & Ontmoeten Muziek Rolstoeltoegankelijk ActiviteitHet vocaal ensemble Voix-si, Voix-là brengt een onderhoudend totaalprogramma van muziek en woord gevolgd door een verzorgde nieuwjaarsreceptie.
-
Op27 janinKalken# 10212
A.l.: een vloek of een zegen
Wetenschap & techniek Lezing Activiteit Cultuurregio GentOnze digitale samenleving is een gigantische nieuwe stap aan het zetten. Software op basis van artificiële intelligentie (AI), zoals ChatGPT en DALL-E, creëert zelf nieuwe teksten en foto’s. En Gemini (Google) en Copilot (Microsoft) staan klaar om AI werkelijk overal aanwezig en hyperpersoonlijk te maken.
-
Op27 jan# 9702
Leeskring: "Niemand sterft voor zichzelf " van Jeroen Paulussen.
1 sessie Rolstoeltoegankelijk Sociaal tarief ActiviteitJeroen Paulussen (1986) woont en werkt in Brussel. Hij is docent Nederlands voor anderstaligen. Eerder won hij een kortverhalenwedstrijd van de provincie Vlaams-Brabant en hij heeft nu met “Niemand sterft voor zichzelf” zijn debuutroman geschreven.
NIEUW. Voortaan is er eens per jaar een ‘uitgebreide leeskring’: dan nodigen we een auteur uit om over zijn of haar boek te spreken; er kunnen dan meer mensen aanwezig zijn dan op een gewone leeskring. Het boek gelezen hebben, is dan ook geen voorwaarde, maar het gesprek volgen, gaat vanzelfsprekend beter als je er al wat over weet.
-
Op27 jan t/m 07 febinBrussel# 9367
NIEUW - Maurice Ravel. Zoveel meer dan de Bolero
Kunst & Cultuur Muziek Cursus 3 sessiesGuillaume De Grieve dompelt je onder in het veelzijdige oeuvre van de componist.
- Vorige pagina
- 1
- ...
- 121
- 122
- 123
- ...
- 804
- Volgende pagina