Afgelopen activiteiten

  1. Op
    13 feb
    # 10085

    'Groote moeder van troost' James Ensor

    ‘Een Groote moeder van Troost’ noemde James Ensor zijn Oostende, waar hij op 19 november 1949 voor het laatst zijn ogen sloot.
    Baron James Ensor, overleed vorig jaar juist 75 jaar geleden.
    Hij werd 89.

    Ensor was een fascinerende, verrassende, innovatieve, provocatieve, activist en satirische artiest, een handvol adjectieven, die zich ook weerspiegelen in zijn beroepsleven. Hij was niet alleen een selfmade muzikant en componist maar ook een veelzijdig en briljant schilder, tekenaar en etser. Bovendien kon hij jongleren met woorden in teksten en toespraken.

    Ensor was een vrijgevochten man die begin 1900 steeds zich voordeed als een rebel, een ongrijpbare kunstenaar-anarchist en luis in de pels van de bourgeoisie en die desondanks zijn vrijbuiterij in 1929 door Koning Albert I op 69- jarige leeftijd in de adelstand werd verheven en de titel van baron achter zijn naam kreeg.

    Om deze ‘rare snuiter’ te begrijpen, hebben we Herwig Todts, conservator van het Antwerpse Museum van Schone Kunsten, uitgenodigd om samen met ons enkele vragen over de gevierde schilder te verduidelijken. Was Ensor een visionaire klimaatactivist en erfgoedbeschermer? Was hij als onbegrepen en artistiek genie en maatschappelijk kritisch denker ver vooruit op zijn tijd? Waarom schilderde hij skeletten en maskers?

    Deze lezing is tevens een samenwerking van het Davidsfonds Kampenhout met Heemkring Campenholt 
     
    WIE ENSOR WIL BEGRIJPEN, MEER DAN EEN AANRADER

    Kunst & Cultuur Dagevenement Lezing 1 sessie
    'Groote moeder van troost' James Ensor
    Meer informatie
  2. Op
    13 feb
    intervuren 
    # 9871

    “IJSLAND: geisers – gletsjers – watervallen – woestheid” AUDIOVISUELE REPORTAGE in FULL HD, Guido Vervoort

    IJsland, uit vuur geboren, door ijs gevormd.  De hypermoderne hoofdstad Reykjavik met haar charmante mix van houten huizen, moderne architectuur en een trendy bevolking.  Een grillige door lavarotsen gevormde kust verbergt vissersdorpjes met hypermoderne kerkjes en kliffen en eilanden met duizenden zeevogels, waaronder veel papegaaiduikers.  IJsland is het meest eenzame, woeste en meest vulkanische land van Europa: vulkanen, geisers, fumarolen en solfatarenvelden zijn talrijk. 

    We trekken ook dwars door het binnenland waar niemand kan wonen: het is één grote woestenij van ruige bergketens en lavavelden.  Het zuidoosten wordt volledig beheerst door de Vatnajökull, het grootste gletsjerveld van Europa, in oppervlakte groter dan 1/3 van België.

    We staan in bewondering voor verschillende adembenemende watervallen, waaronder de Dettifoss, de allergrootste van Europa. Tenslotte maken we kennis met de verstilde pracht van IJsland in de winter.

     

    Praktische informatie:

    • Datum: donderdag 13 februari
    • Locatie: AC De zevenster Markt 7 A, Tervuren
    • Aanvang: 20 uur
    • Inkom: DF cultuurkaart 6 euro – niet leden 10 euro

    Kom en laat u betoveren door de indrukwekkende schoonheid van IJsland! Deze audiovisuele reportage neemt u mee op een onvergetelijke reis door dit adembenemende land van vuur en ijs. Ontdek de majestueuze geisers, de imposante gletsjers, de wilde watervallen en de ongerepte natuur die IJsland zo uniek maakt. Of u nu al ooit de schoonheid van IJsland hebt ervaren of het nog moet ontdekken, deze avond biedt u een onvergetelijke reis door de tijd en het landschap van dit bijzondere eiland. We hopen u daar te mogen verwelkomen voor een avond vol natuur, avontuur en visuele pracht!

    Ontspanning & Ontmoeten Lezing 1 sessie Nederlands | A1/A2 basisgebruiker
    Meer informatie
  3. Op
    13 feb
    # 10050

    Davidsfonds Puurs - Lezing "Een verzwegen leven" door Eva Kamanda en Kristof Bohez

    Lezing - Een verzwegen leven - Eva Kamanda & Kristof Bohez - donderdag 13 februari 2025 om 20 uur - CC Binder, Forum 9, zaal Kristal - Davidsfonds Puurs i.s.m. Vluchtelingenwerk Klein-Brabant, Bib Puurs en CC Binder

    Geschiedenis & Erfgoed Mens & Maatschappij Lezing 1 sessie
    Davidsfonds Puurs - Lezing "Een verzwegen leven" door Eva Kamanda en Kristof Bohez
    Meer informatie
  4. Op
    13 feb
    inMol 
    # 9119

    Dapper voorwaarts maar waarheen? WO II Van Hitler tot Hiroshima: het verloop

    lezingenreeks door dr. Jan Vaes historicus en kunsthistoricus en docent aan de Davidsfonds Academie

    Geschiedenis & Erfgoed 1 sessie Europa Cultuurregio Kempen
    Meer informatie
  5. Op
    13 feb
    inBrugge 
    # 8032

    Symfonieorkest Vlaanderen - concert

    Protest

    Christoph Koncz & Johannes Moser

    Joseph Haydn Symfonie nr. 45 'Abschied' in fis
    Edward Elgar Celloconcert in e
    SOV Composers' Academy protest song- creatie
    Dmitri Sjostakovitsj Symfonie nr. 9 in Es

    Kunst & Cultuur Muziek 1 sessie Activiteit
    Symfonieorkest Vlaanderen - concert
    Meer informatie
  6. Op
    13 feb
    # 9445

    Milieu: toen, nu en straks

    Prof. Em. Willy Verstraete over het verleden en de toekomst van ons milieu.

    Mens & Maatschappij Wetenschap & techniek Lezing Rolstoeltoegankelijk
    Milieu: toen, nu en straks
    Meer informatie
  7. Op
    13 feb
    # 9566

    Kunstenaarsdorpen

    en hun bijdrage aan de evolutie van de kunstgeschiedenis

    Activiteit Cultuurregio Vlaamse Ardennen Aanstekelijk Begeesterend
    Kunstenaarsdorpen
    Meer informatie
  8. Op
    13 feb
    # 9092

    De Kansenfabriek

    Leen Muylkens schetst vanavond een plaats van voorzichtige hoop en verbondenheid, zonder de moeilijke vragen uit de weg te gaan...

    Mens & Maatschappij Diversiteit Lezing Maatschappij
    De Kansenfabriek
    Meer informatie
  9. Op
    13 feb
    inOudergem 
    # 10105

    Insecten in de tuin of het park - een korte ontdekkingstocht?

    Op stap met (amateur)fotograaf Marc Vandenberghe

    Ontspanning & Ontmoeten Lezing 1 sessie Nederlands | A1/A2 basisgebruiker
    Insecten in de tuin of het park - een korte ontdekkingstocht?
    Meer informatie
  10. Op
    13 feb
    # 8158

    Filosofische lezing 2/3

    Lezing, alle verdere info volgt op www.davidsfondsroeselare.be

    Religie & Zingeving Filosofie Lezing 3 sessies
    Meer informatie